Zuzana Krátká

Imunoložka, jejíž profesní láskou jsou spermie. 

Absolventka pražské Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. I když si chvilku po škole myslela, že z ní bude (pochopitelně slavná) vědkyně, hodně rychle přehodila výhybku. Potřebuje výsledky své práce vidět, nestačí jí studovat abstraktní signalizační dráhy či cytokinovou síť. Většinu profesního života proto pracovala v klinických laboratořích, ale na chvíli si odskočila do SOTIA vést výrobu vakcín pro pacienty s onkologickými onemocněními a pomoci rozjet třetí fázi klinické studie. Byla to obrovská škola života, ale manažerská profese ji bavila podstatně méně než laboratoř. 

"Člověk má být tím, kým je a nebýt tím, kým není", pravil Jan Werich. Vrátila se proto do laboratoře a zakotvila v Imunologické laboratoři GENNET. Její specializace, reprodukční imunologie, je úžasně zajímavá, ale pokud někde neplatí jednoduché (byť logické) hypotézy, pak v tomto oboru. 

Mezi hlavní vlastnosti dobrých vědců podle ní patří zvědavost, smysl pro humor a schopnost koukat na problémy z různých stran - neexistuje jedna pravda. Ví, že detaily jsou důležité a nelze je přehlížet a snaží se pokorně do svých imunologických úvah zapracovávat i myšlenky matematické a pravděpodobnostní.   Někdy je to boj. Třeba když nejmenovaní sociopati z 4BIN zarytě opakují, že "nula je nula".